letné novinky na instagrame

Letné instanovinky

Kategórie: Články

Letu sa hovorí síce uhorková sezóna, ale na príchod noviniek , aktualizácií a vylepšení na sociálnych sieťach to neplatí. Pozrite sa čo si tvorcovia z Isntagramu pre vás pripravili a rovno sa zamyslite, ako to môžete využiť pre vašu značku.

Creator marketplace

Instagram oficiálne začal testovať tzv. Creator marketplace – platformu, ktorej cieľom je spájať tvorcov medzi sebou, ale aj tvorcov s rôznymi značkami. Zjednoduší to tak vzájomnú spoluprácu na sieťach, vyhľadávanie influencerov, ale aj tvorcov obsahu na veľmi detailnej báze. Budete mať k dispozícii triedenie tvorcov na sociálnych sieťach z hľadiska veku, pohlavia, lokality či podľa toho či prejavili záujem o spoluprácu s vami.

Na platformu sa budete môcť dostať s pozvánkou, a to priamo z prostredia Meta Business Suite. Creator Marketplace je zatiaľ dostupný len v USA.

Reels sú nové videá

Na Instagrame bude čoskoro už len jeden video formát a klasické video to nebude. Budú to reels  – filmové pásy, ktoré sa postupne dostali na vrchol Instagramových formátov. Ak ste doteraz váhali či robiť reels alebo nie, práve máte odpoveď. Čím skôr, tým lepšie.

Reels templates zjednodušia tvorbu reels

Ak som vás predchádzajúcou novinkou vystrašila, mám pre vás aj dobrú správu. Instagram, podobne ako v minulosti Tik Tok , prišiel s novinkou reels templates. Ide o vzory reel , ktoré môžete jedným kliknutím použiť pre svoje obrázky či fotky a uvidíte ich v rovnakom časovom zostrihu , s rovnakým efektom i hudbou. Tvorba reels bude odteraz oveľa jednoduchšia. 

Dual kamera na reels

Ostaňme ešte chvíľu pri reels. Instagram sa rozhodol využiť naplno potenciál smartfónových kamier. Počas natáčania reels budete tak môcť natáčať seba spredu “selfie kamerou” a zároveň prostredie, v ktorom sa nachádzate z klasickej kamery mobilu. Fanúšikovi tak podáte veľmi autentický pohľad na to, čo sa okolo vás deje a samozrejme, opäť to môžete využiť kreatívne.

Crosspost reels z Instagramu na Facebook

Doteraz ste mali možnosť zdieľania Instagram reels na Facebook, avšak crosspost je ešte jednoduchší. Jedným kliknutím budete mať možnosť automaticky publikovať reel nielen na vašom Instagrame, ale aj na Facebooku, bez komplikovania zdieľaním. Ide o rovnaký princíp, ako keď sme crosspostovali videá na viacerých platformách naraz.

Vylepšené mapy na Instagrame 

Instagram vylepšuje funkčnosť mapy. Nová aktualizácia obsahuje možnosť vyhľadávania miestnych firiem podľa kategórie, čo môžete využiť ak ponúkate napríklad ubytovanie, stravovanie či máte fyzický obchod. Pamätajte, že dnešná generácia mileniálov vyhľadáva miesta či podniky práve na sociálnych sieťach a kto na nich nie je, prichádza o zákazníkov.

Táto funkcia, podobne ako Creator Marketplace na Slovensku ešte nie je dostupná, no čoskro príde a môžete sa na ňu s predstihom pripraviť.

Pripnuté príspevky v Instagram gride

Grid si po novom môžete prispôsobiť podľa toho, čo chcete aby vaši potenciálni i existujúci fanúšikovia na vašom profile videli ako prvé. Máte možnosť pripnutia troch príspevkov do prvého radu. Dobre si rozmyslite, ktoré tri príspevky vás budú na Instagrame reprezentovať, pretože pravdepodobnosť, že si ich pozrie viac ľudí ako tie ostatné, je vysoká. Vyberte také príspevky, ktoré dosiahli vysoké čísla, ľudí zabavili alebo im odovzdali hodnotu a máte vyhraté.

Sociálne siete neustále napredujú. Nezaspite na vavrínoch a napredujte s nimi. Ak neviete, ako môžete tieto novinky implementovať do vašej stratégie, napíšte mi. Rada vám pomôžem.

Vaša #socialspirit 💛

0

0 Comments

Ako udeliť prístup do Business Manager účtu ďalším tvorcom

Ako udeliť prístup do Business Manager účtu ďalším tvorcom

Ak chcete nechať spravovanie vašich sociálnych sietí profesionálovi, alebo potrebujete pomôcť s platenou reklamou, potrebujete udeliť čiastočný prístup do Business Managera ďalšiemu tvorcovi, prípadne agentúre. Ako na to? Prečítajte si tento stručný návod. Pred...

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2024

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2024

Rozkvet umelej inteligencie a jej nástrojov, pretlak obsahu na sociálnych sieťach, user-generated content, zábava a social selling. To všetko čaká sociálne siete v roku 2024. Poďme sa bližšie pozrieť na trendy, ktoré nás v novom roku neminú. Ktorá sociálna sieť bude v...

Jesenné novinky na Instagrame  2023

Jesenné novinky na Instagrame 2023

Audio nahrávok vo viacerých formátoch cez poznámky po carouselové príspevky. Ešte väčšie prepájanie používateľov a tvorcov cez spolutvorbu v kanáloch či označovanie. To všetko a ešte oveľa viac prináša Instagram v jesenných novinkách. Instagram je už aj zvuková...

Skutočne Facebook zomiera? Sociálna sieť kedysi a dnes

Skutočne Facebook zomiera? Sociálna sieť kedysi a dnes

Asi všetci sa zhodneme na tom, že Facebook od svojho vzniku prešiel enormnými zmenami. Marketéri, podnikatelia aj osobné značky sú pohrúžení do aktuálneho fungovania sociálnych sietí a ich budúcnosti, no skúsme sa na ne pozrieť z nadhľadu. Priblížme si cestu, ktorú...

9 zásad pri stories, ktoré prinášajú rast

9 zásad pri stories, ktoré prinášajú rast

Instagram stories sú s nami od roku 2016. Od svojho vzniku prešli už dlhú cestu – od nepoznanej novinky až po najzaujímavejší formát na Instagrame. Keď som si robila prieskum na mojom Instagrame, kam smerujú používatelia svoju pozornosť po vkročení na Instagram...

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023

Sociálne siete sa neustále menia a niekedy je ťažké sledovať aktuálne trendy. V nasledujúcom článku som vám spísala až 11 prichádzajúcich, ale aj zabehnutých noviniek, ktoré momentálne hýbu svetom sociálnych sietí. Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023 sa týkajú...

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2023

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2023

Nano-ifnfluceneri, predplatné, krátky videoobsah, nižší engagement-rate, social commerce, to všetko bude mať v roku 2023 na sociálnych sieťach veľký význam. Poďme sa pozrieť na trendy, ktoré nás v novom roku čakajú.  Social media výzva roku 2023 ...

SOCIALSPIRIT.sk

Chcete vedieť viac
o sociálnych sieťach?

Stačí, ak začnete odoberať newsletter a celý vesmír sa spojí, aby ste o nich vedeli všetko.