jesenné novinky na Instagame

Jesenné novinky na Instagrame 2023

Kategórie: Články

Audio nahrávok vo viacerých formátoch cez poznámky po carouselové príspevky. Ešte väčšie prepájanie používateľov a tvorcov cez spolutvorbu v kanáloch či označovanie. To všetko a ešte oveľa viac prináša Instagram v jesenných novinkách.

Instagram je už aj zvuková platforma

Nedávno pribudla hudba ku klasickým statickým príspevkov a netrvalo dlho a audio prichádza aj do carousel príspevkov známych ako galérie. Takisto môžete doplniť audio nahrávky aj do vašich Notes – poznámok, o ktorých sme si hovorili v predošlom článku o novinkách.

Audio v carousel príspevkoch na Instagrame
Zdroj: https://about.fb.com/news/2023/08/music-and-collabs-on-instagram/

Automatický lyrics v reels

Momentálne na Instagrame tvorcovia testujú zobrazovanie automatických lyricsov piesní a audio nahrávok. Znie vám to povedome? Právom. Toto nie je úplná novinka. Len ju premiestňujú z prostredia stories aj do reels. Tak ako pri stories, pri vložení hudby či audio nahrávky sa vám na obrazovke automaticky zobrazí text audia. Budete môcť meniť jeho zobrazenie identicky ako pri stories.

Čo nie je označené akoby neexistovalo

Už dobre viete, že označením iných tvorcov sa na jednej strane lepšie prepájate s ďalšími ľuďmi a utužujete tak vzťahy. Na strane druhej rozširujete zásah vašich príspevkov, pretože je väčšia pravdepodobnosť, že ich algoritmus ukáže aj sledovateľom označených tvorcov.

Označovanie viacerých tvorcov v stories

Označovanie Instagram bude podporovať aj naďalej, ba ešte viac. Čoskoro bude možné označiť celú skupinu ľudí jediným kliknutím priamo v prostredí stories. Momentálne musíte označovať vo vašich stories človeka po človeku, no teraz to budete môcť urobiť jedným kliknutím. Táto aktualizácia sa ešte len testuje, tak uvidíme, či sa reálne uchytí.

Označenie po publikovaní stories

Zabudli ste niekoho označiť? Nelámte si hlavu. Najnovšie správy hovoria o tom, že budete môcť označiť akéhokoľvek tvorcu aj po tom, ako vypublikujete stories. Pribudne nové tlačidlo s názvom “add mention” alebo “pridať zmienku”. 

Označovanie viacerých spolutvorcov

Doteraz ste mali možnosť označiť jedného spolutvorcu príspevku, či už išlo o statický príspevok, carousel alebo reel. Čoskoro budete mať možnosť označiť až troch spolutvorcov vo všetkých týchto formátoch. V momente ako vašu žiadosť o spolutvorbu schvália, váš príspevok sa zobrazí na všetkých nástenkách spolutvorcov a opäť tak rozšírite svoj zásah.

Označovanie troch spolutvorcov na Instagrame
Zdroj: https://about.fb.com/news/2023/08/music-and-collabs-on-instagram/

Spolupráca je kľúč k úspechu aj na Instagrame

…a Instagram si to veľmi dobre uvedomuje. Preto sa v novinkách snaží spájať ľudí a tvoriť komunitu. Tieto dve potešia každého, kto sa teší zo spolutvorby.

Collaborations v Instagram kanáloch

V jarnom článku o novinkách som spomínala vznik Instagram kanálov, v ktorých môžete pestovať hlbšie vzťahy so svojimi fanúšikmi a interagovať s nimi na inej úrovni. Momentálne sa aj na Slovensku sprístupnila verzia tzv. spolupracovníka vo vašom kanály.

V praxi to znamená, že po vytvorení vášho vlastného Instagram kanálu môžete pozvať akéhokoľvek tvorcu, aby s vami kanál spoluvytváral ďalej. Máte vo svojej komunite človeka, s ktorým by ste chceli vytvoriť niečo spoločné? Oslovte ho, možno tak vznikne niečo unikátne a hodnotné.

Collaborative collections

V rámci uložených príspevkov ste si mohli vytvárať vlastné tzv. kolekcie. Dať im meno a ukladať si do kolekcie všetko, čo sa vám zapáči. Dnes to môžete robiť spolu s ďalšími tvorcami. V prípade, že ste social media marketéri, je to ideálny nápad aj pre spoluprácu s vašimi klientami. Vytvorenie spoločnej kolekcie, kde si môžete odporúčať hudbu k obsahu, či zbierať inšpiráciu na nový obsah.

Lajky už nie sú najdôležitejšie. Už o tom hovorí aj feed na Instagrame.

Všetci to vieme už veľmi dobre, no aj tak podľa nich posudzujeme úspešnosť našich príspevkov. Prečo? Pretože to chce od nás viac klikov, kým sa  dsotaneme k ostatným štatistikám daného príspevku.

Instagram preto prišiel s novým zobrazovaním reakcií pod každým príspevkom. Kdežto predtým sa zobrazovala štatistika srdiečok spolu s vymenovaním prvým 2 tvorcov, teraz sa vedľa seba zobrazujú počty lajkov, komentárov, zdieľaní i uložení. 

Nové zobrazovanie reakcií pod Instagram príspevkami
Zdroj: Social spirit

Čo to pre vás ako tvorcov znamená? Zamyslite sa opäť nad svojou obsahovou stratégiou. Odpovedzte si, či máte príspevky zamerané na získavanie každej z týchto reakcií. Prinášate dostatočnú hodnotu, ktorú by si ľudia radi uložili na neskôr? Prinášate unikátny obsah, ktorý by najradšej preposlali svojim priateľom či zdieľali v stories? Ste osobní, aby ste si získali ich srdcia (i doslova)? 

Nové zobrazovanie reklám v reels 

Instagram pracuje s možnosťou zobrazovania viacerých reklám na jednej obrazovke. Na jednej obrazovke budú mať miesto až štyri rôzne kreatívy od rôznych tvorcov. Čo to pre vás ako tvorcu znamená? Väčšia konkurencia a rýchlejšie strhnutie pozornosti vášho potenciálneho zákazníka iným smerom. Chcete ale pozitívnu správu? Toto zobrazenie budete mať pri nastavovaní ako voliteľné, no sám Instagram hovorí, že sa vám oplatí. Treba testovať a overiť si to sami na číslach vašich reklám.

nové zobrazovanie reklamy do reels na Instagrame
Zdroj: https://newsfeed.cz/instagram-testuje-nove-reklamy-s-vice-inzerenty-v-reels/

Čo z jesenných noviniek na Instagrame vyplýva? Instagram zaručene ide smerom spolupráce a prepájania viacerých tvorcov. Otvorte oči a rozhliadnite sa, kde je váš potenciálny spolupracovník, s ktorým sa môžete podeliť o váš zásah a on môže urobiť to isté. 

Držím vám palce na vašej ceste spolutvorby.


Vaša #socialspirit 💛

0

0 Comments

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2024

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2024

Pozmenenie algoritmu na Instagrame podporí originálny obsah. Stories prišli s novými nálepkami. Na LinkedIne si môžete zahrať online hry, ktoré podporujú myslenie a mám štatistiky, ktoré vám prezradia aké sú tohtoročné trendy na základe reálnych čísel a dát. Ako sa...

Ako udeliť prístup do Business Manager účtu ďalším tvorcom

Ako udeliť prístup do Business Manager účtu ďalším tvorcom

Ak chcete nechať spravovanie vašich sociálnych sietí profesionálovi, alebo potrebujete pomôcť s platenou reklamou, potrebujete udeliť čiastočný prístup do Business Managera ďalšiemu tvorcovi, prípadne agentúre. Ako na to? Prečítajte si tento stručný návod. Pred...

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2024

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2024

Rozkvet umelej inteligencie a jej nástrojov, pretlak obsahu na sociálnych sieťach, user-generated content, zábava a social selling. To všetko čaká sociálne siete v roku 2024. Poďme sa bližšie pozrieť na trendy, ktoré nás v novom roku neminú. Ktorá sociálna sieť bude v...

Skutočne Facebook zomiera? Sociálna sieť kedysi a dnes

Skutočne Facebook zomiera? Sociálna sieť kedysi a dnes

Asi všetci sa zhodneme na tom, že Facebook od svojho vzniku prešiel enormnými zmenami. Marketéri, podnikatelia aj osobné značky sú pohrúžení do aktuálneho fungovania sociálnych sietí a ich budúcnosti, no skúsme sa na ne pozrieť z nadhľadu. Priblížme si cestu, ktorú...

9 zásad pri stories, ktoré prinášajú rast

9 zásad pri stories, ktoré prinášajú rast

Instagram stories sú s nami od roku 2016. Od svojho vzniku prešli už dlhú cestu – od nepoznanej novinky až po najzaujímavejší formát na Instagrame. Keď som si robila prieskum na mojom Instagrame, kam smerujú používatelia svoju pozornosť po vkročení na Instagram...

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023

Sociálne siete sa neustále menia a niekedy je ťažké sledovať aktuálne trendy. V nasledujúcom článku som vám spísala až 11 prichádzajúcich, ale aj zabehnutých noviniek, ktoré momentálne hýbu svetom sociálnych sietí. Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023 sa týkajú...

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2023

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2023

Nano-ifnfluceneri, predplatné, krátky videoobsah, nižší engagement-rate, social commerce, to všetko bude mať v roku 2023 na sociálnych sieťach veľký význam. Poďme sa pozrieť na trendy, ktoré nás v novom roku čakajú.  Social media výzva roku 2023 ...

SOCIALSPIRIT.sk

Chcete vedieť viac
o sociálnych sieťach?

Stačí, ak začnete odoberať newsletter a celý vesmír sa spojí, aby ste o nich vedeli všetko.