Ako získať Autorizáciu na publikovanie na Facebook stránke?

Ako získať Autorizáciu na publikovanie na Facebook stránke?

Kategórie: Návody

Facebook zvyšuje bezpečnosť tvorcov a nimi spravovaných Facebook stránok. Od tvorcov, ktorí spravujú stránky s vysokým potenciálom zásahu, vyžaduje po novom autorizáciu na publikovanie.

V praxi to znamená, že keď dostanete od Facebooku výzvu na autorizáciu, musíte splniť niekoľko krokov. V opačnom prípade vám zablokujú možnosť publikovať na vaše Facebook stránky pod menom spoločnosti, ktorú zastupujete. To všetko musíte zároveň splniť do Facebookom stanovenej lehoty. 

Zdroj: Archív Social spirit

Ako zistíte, že nemáte autorizáciu publikovania?

V prípade, že sa nestihnete ako tvorca autorizovať, zmeny na vašeich profesionálnych stránkach budú instantné. Vizuálne to bude závisieť od toho či už používať tzv. new page experience, alebo stále používate starú verziu rozhrania. 

V prípade, že máte news page experience: Vaša možnosť publikovať pod menom Facebooku stránky bude limitovaná. Budete môcť publikovať len pod vašim osobným profilom. 

V prípade, že máte Classic page (starú verziu): Predvolené nastavenie vašej stránky pre “Uverejnila…” sa zmení z profesionálneho profilu na váš súkromný.

V oboch prípadoch teda budú vedieť vaši fanúšikovia, že publikujete zo súkromného profilu a nie z Facebook stránky, ktorú spravujete.

Ako získať autorizáciu?

Musíte urobiť 3 základné kroky, aby vám Facebook schválil autorizáciu publikovania. 

1. krok: Zapnite pre svoj účet na Facebooku dvojfaktorové overenie

Dvojfaktorové overenie je bezpečnostná funkcia, ktorá okrem hesla pomáha chrániť aj váš účet na Facebooku. Ak nastavíte dvojfaktorové overenie, budete vyzvaní na zadanie špeciálneho prihlasovacieho kódu alebo potvrdenie vášho pokusu o prihlásenie zakaždým, keď sa niekto pokúsi o prístup na Facebook z prehliadača alebo mobilného zariadenia, ktoré nepoznáte. Môžete tiež dostávať upozornenia, keď sa niekto pokúsi prihlásiť z prehliadača alebo mobilného zariadenia, ktoré nepoznáte.

Ako zapnúť dvojfaktorové overenie?

 1. Prejdite do nastavení zabezpečenia a prihlásenia.
 2. Posuňte zobrazenie nadol na “Použiť dvojfaktorové overenie” a kliknite na “Upraviť.”
 3. Vyberte spôsob zabezpečenia, ktorý chcete pridať, a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Keď si na Facebooku nastavíte dvojfaktorové overenie, zobrazí sa výzva na výber jednej z troch metód zabezpečenia. Ktorú si vyberiete, je úplne na vás:

 • Klepnutím na bezpečnostný kľúč na kompatibilnom zariadení.
 • Prihlasovacie kódy z overovacej aplikácie tretej strany.
 • Kódy textových správ (SMS) z vášho mobilného telefónu.

2. krok: Potvrďte svoju polohu zapnutím služieb určovania polohy na svojom mobilnom zariadení

Tentokrát má Facebook na mysli geolokáciu na vašom mobilnom zariadení, nie na aplikácii Facebook samotnej. Postup sa líši podľa toho či používate Android alebo iOs.

Zapnutie alebo vypnutie služieb určovania polohy na zariadení s Androidom:

 1. Prejdite na domovskú obrazovku zariadenia.
 2. Klepnite na Nastavenia a potom na Aplikácie.
 3. Prejdite zoznamom aplikácií a klepnite na Facebook.
 4. Klepnite na položku Povolenia a potom na položku Poloha.
 5. Vyberte možnosť Povoliť iba pri používaní aplikácie, Vždy sa pýtať alebo Nepovoliť.

Zapnutie alebo vypnutie služieb určovania polohy na zariadení so systémom iOS:

 1. Prejdite na domovskú obrazovku zariadenia.
 2. Klepnite na Služby určovania polohy a klepnutím na vedľa položky Služby určovania polohy zapnite alebo vypnite.

3. krok: Aktualizácia aktuálneho mesta uvedeného vo vašom profile 

Tretí krok je doplnkovým, avšak hodí sa pre tých tvorcov, ktorí cestujú po svete a menia často svoju lokalitu. Ide o priebežná aktualizácia mesta uvedeného vo vašom profile na Facebooku. Aplikácii však môže trvať aj niekoľko dní, kým schváli vašu aktuálnu polohu a celý proces autorizácie publikovania to môže predĺžiť (áno, hovorím z vlastnej skúsenosti). 

Zdroj: Archív Social spirit

Kontrola stavu autorizácie publikovania

Stav autorizácie môžete kedykoľvek skontrolovať. Stačí, ak prejdete na “Potvrdenie identity” v anglličtine “Identity confirmation” vo všeobecných nastaveniach vášho Facebook účtu. 

K potvrdeniu identity sa dostanete nasledovne:

 1. Kliknite na “Nastavenia” v pravom hornom rohu vášho profilu
 2. Kliklinite na “account setting” / “Nastavenia účtu”
 3. Kliknite na “Všeobecné” / “General”
 4. Klinite na “Identity confirmation” / “Potvrdenie identity”
Zdroj: archív Social spirit

Facebook vám v tomto kroku sám povie, ktoré z predchádzajúcich nastavení vám chýba a musíte ho doplniť. Pokračujte podľa odporúčaní Facebooku a tohto návodu.

Po potvrdení vašej identity na Facebooku sa toto potvrdenie bude vzťahovať na všetky stránky, ktoré spravujete, a váš stav sa zobrazí ako „Identita potvrdená“.

Majte na pamäti, že ak vypnete dvojfaktorovú autentifikáciu alebo lokalizačné služby, môžete byť požiadaní o opätovné dokončenie procesu autorizácie od úplného začiatku. Odporúčam preto nevypínať tieto funkcie. Práve naopak. Pridajte dvojitú verifikáciu vášho účtu na Instagrame a budete plne zabezpečení.

0

0 Comments

Ako udeliť prístup do Business Manager účtu ďalším tvorcom

Ako udeliť prístup do Business Manager účtu ďalším tvorcom

Ak chcete nechať spravovanie vašich sociálnych sietí profesionálovi, alebo potrebujete pomôcť s platenou reklamou, potrebujete udeliť čiastočný prístup do Business Managera ďalšiemu tvorcovi, prípadne agentúre. Ako na to? Prečítajte si tento stručný návod. Pred...

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2024

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2024

Rozkvet umelej inteligencie a jej nástrojov, pretlak obsahu na sociálnych sieťach, user-generated content, zábava a social selling. To všetko čaká sociálne siete v roku 2024. Poďme sa bližšie pozrieť na trendy, ktoré nás v novom roku neminú. Ktorá sociálna sieť bude v...

Jesenné novinky na Instagrame 2023

Jesenné novinky na Instagrame 2023

Audio nahrávok vo viacerých formátoch cez poznámky po carouselové príspevky. Ešte väčšie prepájanie používateľov a tvorcov cez spolutvorbu v kanáloch či označovanie. To všetko a ešte oveľa viac prináša Instagram v jesenných novinkách. Instagram je už aj zvuková...

Skutočne Facebook zomiera? Sociálna sieť kedysi a dnes

Skutočne Facebook zomiera? Sociálna sieť kedysi a dnes

Asi všetci sa zhodneme na tom, že Facebook od svojho vzniku prešiel enormnými zmenami. Marketéri, podnikatelia aj osobné značky sú pohrúžení do aktuálneho fungovania sociálnych sietí a ich budúcnosti, no skúsme sa na ne pozrieť z nadhľadu. Priblížme si cestu, ktorú...

9 zásad pri stories, ktoré prinášajú rast

9 zásad pri stories, ktoré prinášajú rast

Instagram stories sú s nami od roku 2016. Od svojho vzniku prešli už dlhú cestu – od nepoznanej novinky až po najzaujímavejší formát na Instagrame. Keď som si robila prieskum na mojom Instagrame, kam smerujú používatelia svoju pozornosť po vkročení na Instagram...

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023

Sociálne siete sa neustále menia a niekedy je ťažké sledovať aktuálne trendy. V nasledujúcom článku som vám spísala až 11 prichádzajúcich, ale aj zabehnutých noviniek, ktoré momentálne hýbu svetom sociálnych sietí. Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023 sa týkajú...

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2023

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2023

Nano-ifnfluceneri, predplatné, krátky videoobsah, nižší engagement-rate, social commerce, to všetko bude mať v roku 2023 na sociálnych sieťach veľký význam. Poďme sa pozrieť na trendy, ktoré nás v novom roku čakajú.  Social media výzva roku 2023 ...

SOCIALSPIRIT.sk

Chcete vedieť viac
o sociálnych sieťach?

Stačí, ak začnete odoberať newsletter a celý vesmír sa spojí, aby ste o nich vedeli všetko.