meta verified odznak od facebooku

Ako získať modrý odznak na Facebooku a Instagrame? Meta zavádza predplatné Meta Verified

Kategórie: Články

Sociálne siete už nebudú úplne zadarmo. Pre tvorcov na Facebooku a Instagrame prichádza možnosť overenia totožnosti za pravidelný mesačný poplatok vo forme predplatného. V nasledujúcom článku som zhrnula čo to pre vás ako tvorcov znamená.

Čo je Meta verified?

Ide o novinku, ktorú v marci 2023 komunikoval CEO Meta spoločnosti, Mark Zuckerberg. Ide o produkt určený všetkým tvorcom na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, ktorý v júli 2023 prišiel aj na Slovensko. Takže áno, už sa to týka aj nás!

Cieľom je podporiť prácu online tvorcov, ktorých každoročne na týchto sociálnych sieťach pribudnú tisícky. Produkt Meta Verified im má pomôcť s rýchlejším nadobudnutím fanúšikov, získavania dôveryhodnosti u existujúcich followerov a zvyšovaním zásahu príspevkov oproti konkurencii, ktorá produkt nebude mať zakúpený.

Čo zahŕňa Meta Verified?

Meta Verified je plateným programom, takže je na úsudku každého tvorcu či sa mu oplatí do tohto produktu investovať, alebo si postačí s využívaním sociálnych sietí zdarma.

S Meta Verified ako tvorcovia získate:

Overený odznak

Modrý odznak potvrdí, že ste živá existujúca bytosť a že váš účet bol overený vládnym preukazom totožnosti, v našom prípade občianskym preukazom. Ako tvorca tým u svojich fanúšikov získate oveľa väčšiu dôveryhodnosť.

Väčšia ochrana pred odcudzením identity

Vďaka proaktívnemu monitorovaniu účtov pre napodobiteľov, ktorí sa môžu zacieliť na ľudí s rastúcim online publikom. Ako tvorca tým získate bezpečnosť pred stratou svojej značky a všetkých vašich fanúšikov.

Zákaznícka podpora pre tvorcov

Od spoločnosti Meta získate pomoc, keď ju potrebujete, s prístupom k skutočnej osobe, nie len k chatbotovi a všeobecnému e-mailu, na ktorý sa vám častokrát nikto spiatočne neozve, alebo nebude schopný vyriešiť váš špecifický problém.

Zvýšená viditeľnosť a dosah

Meta avizovala zvýšené dosahy príspevkov pre tvorcov, ktorí si zakúpia predplatné Meta Verified. Ich príspevky budú algoritmy uprednostňovať v sekciách sociálnych sietí ako je vyhľadávanie, komentáre či odporúčané príspevky a tvorcovia. 

Exkluzívne funkcie na vyjadrenie sa jedinečným spôsobom

Meta pre predplatiteľov Meta Verified pripravuje súbor špeciálnych interaktívnych nálepiek, ktoré budú podporovať angažovanosť vašich fanúšikov v stories aj reels. Takisto vám pribalí súbor hviezdičiek, ktorými môžete podporiť ostatných tvorcov.

Bezpečnosť a Meta Verified

S nahrávaním vašich citlivých údajov a fotiek občianskych preukazov na Facebook alebo Instagram sa naskytuje otázka, ako to bude s vašou online bezpečnosťou. Je dôležité mať istotu, že vaša identita a účty sú v bezpečí a že ľudia, s ktorými komunikujete, sú tí, za ktorých sa vydávajú. Preto Meta začlení sériu kontrol do Meta Verified pred, počas a potom, čo niekto o túto verifikáciu požiada.

Na to, aby boli účty tvorcov oprávnené žiadať o Meta Verified, musia spĺňať históriu v aktivite na sociálnej sieti danú počtom publikovaných príspevkov a musia mať aspoň 18 rokov. 

Od žiadateľov o Meta Verified bude Meta požadovať, aby predložili občiansky preukaz, ktorý sa zhoduje s profilovým menom a fotografiou účtu na Facebooku alebo Instagrame, o ktorý žiadajú. To momentálne nehrá do karát tým tvorcom, ktorí vystupujú pod pseudonymom alebo názvom značky alebo sa skrývajú za logo namiesto profilovej fotky. Nevýhodou je aj fakt, že po overení profilu nemôžete zmeniť meno profilu, používateľské meno, dátum narodenia ani fotografiu vo svojom profile bez toho, aby ste znova prešli procesom prihlásenia na odber Meta Verified a overenia.

Koľko bude stáť predplatné Meta Verified?

Predplatné Meta Verified sa prvotne testovalo na Novom Zélande a v Austrálii. Mesačný poplatok za túto službu predstavoval 11,99 dolárov, v prípade nákupu na webe a 14,99 dolárov v prípade nákupu pre iOs a Android. Predplatné si dnes môžete zakúpiť aj na Slovensku vo výške 16,99 eur za mesiac.

Postup ako získať modrý odznak Meta verified?

Postup je jednoduchý. Stačí prejsť do nastavenia vášho účtu, prekliknúť sa na “Centrum účtov”, kde v poslednom riadku uvidíte možnosť “Overené spoločnosťou Meta”.

Postup ako získať modrý odznak , časť 1.
Postup ako získať modrý odznak , časť 1.

Zobrazí sa vám nové rozhranie, v ktorom sa dozviete čo s predplatným Meta Verified získate. Po kliknutí na “Predplatiť” si môžete vybrať Instagram profil, na ktorý si odznak žiadate. Kliknete na tľačidlo “Zaregistrovať sa”. V poslednom kroku vás Meta vyzve o úhradu mesačného poplatku.

Postup ako získať modrý odznak , časť 2.

Oplatí sa mať Meta Verified predplatné?

V prvej testovacej fáze je určený len tvorcom – osobným značkám, ktoré komunikujú pod vlastným menom. Pre biznisy a malé podniky nemá v tejto fáze využitie. 

Zároveň však treba uznať, že tak ako kedysi na ľudí fungoval počet fanúšikov ako dôkaz úspešnosti daného profilu, tak to čoskoro bude práve modrý odznak na vašom profile. Fanúšikovia budú vedieť, že ste si za daný odznak zaplatili, a to urobia naozaj len tvorcovia, ktorým sociálne siete prinášajú zisky. 

To, či naozaj bude Facebook a Instagram neprirodzene podporovať zásahy účtov, ktoré tento odznak majú, je neisté. Isté však je, že na Slovensku môžete uspieť aj s organickým zásahom, pretože náš trh je malý. Ak neviete ako na to, rada vám s tým pomôžem v mojom online kurze Sociálne siete s dušou. Jesenný termín otváram už 11. 9. 2023.

Vaša #socialspirit 💛

0

0 Comments

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2024

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2024

Pozmenenie algoritmu na Instagrame podporí originálny obsah. Stories prišli s novými nálepkami. Na LinkedIne si môžete zahrať online hry, ktoré podporujú myslenie a mám štatistiky, ktoré vám prezradia aké sú tohtoročné trendy na základe reálnych čísel a dát. Ako sa...

Ako udeliť prístup do Business Manager účtu ďalším tvorcom

Ako udeliť prístup do Business Manager účtu ďalším tvorcom

Ak chcete nechať spravovanie vašich sociálnych sietí profesionálovi, alebo potrebujete pomôcť s platenou reklamou, potrebujete udeliť čiastočný prístup do Business Managera ďalšiemu tvorcovi, prípadne agentúre. Ako na to? Prečítajte si tento stručný návod. Pred...

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2024

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2024

Rozkvet umelej inteligencie a jej nástrojov, pretlak obsahu na sociálnych sieťach, user-generated content, zábava a social selling. To všetko čaká sociálne siete v roku 2024. Poďme sa bližšie pozrieť na trendy, ktoré nás v novom roku neminú. Ktorá sociálna sieť bude v...

Jesenné novinky na Instagrame  2023

Jesenné novinky na Instagrame 2023

Audio nahrávok vo viacerých formátoch cez poznámky po carouselové príspevky. Ešte väčšie prepájanie používateľov a tvorcov cez spolutvorbu v kanáloch či označovanie. To všetko a ešte oveľa viac prináša Instagram v jesenných novinkách. Instagram je už aj zvuková...

Skutočne Facebook zomiera? Sociálna sieť kedysi a dnes

Skutočne Facebook zomiera? Sociálna sieť kedysi a dnes

Asi všetci sa zhodneme na tom, že Facebook od svojho vzniku prešiel enormnými zmenami. Marketéri, podnikatelia aj osobné značky sú pohrúžení do aktuálneho fungovania sociálnych sietí a ich budúcnosti, no skúsme sa na ne pozrieť z nadhľadu. Priblížme si cestu, ktorú...

9 zásad pri stories, ktoré prinášajú rast

9 zásad pri stories, ktoré prinášajú rast

Instagram stories sú s nami od roku 2016. Od svojho vzniku prešli už dlhú cestu – od nepoznanej novinky až po najzaujímavejší formát na Instagrame. Keď som si robila prieskum na mojom Instagrame, kam smerujú používatelia svoju pozornosť po vkročení na Instagram...

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023

Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023

Sociálne siete sa neustále menia a niekedy je ťažké sledovať aktuálne trendy. V nasledujúcom článku som vám spísala až 11 prichádzajúcich, ale aj zabehnutých noviniek, ktoré momentálne hýbu svetom sociálnych sietí. Jarné novinky na sociálnych sieťach v 2023 sa týkajú...

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2023

Trendy na sociálnych sieťach v roku 2023

Nano-ifnfluceneri, predplatné, krátky videoobsah, nižší engagement-rate, social commerce, to všetko bude mať v roku 2023 na sociálnych sieťach veľký význam. Poďme sa pozrieť na trendy, ktoré nás v novom roku čakajú.  Social media výzva roku 2023 ...

SOCIALSPIRIT.sk

Chcete vedieť viac
o sociálnych sieťach?

Stačí, ak začnete odoberať newsletter a celý vesmír sa spojí, aby ste o nich vedeli všetko.