Hravá edukačná pomôcka pre jednotlivcov a tvorivé tímy ľudí, ktorí chcú rozbehnúť svoj projekt či biznis na sociálnych sieťach

Ako vznikol tento nápad?

Myšlienka vznikla v medzimestskom autobuse na cestách niekde medzi Kostarikou a Panamou. Uvedomila som si, že veľa z nás, ktorí sa snažíme pretaviť svoje hobby do podnikania, sociálne siete jednoducho nebavia alebo ich vnímame ako povrchné. Zároveň som vedela, z vlastnej skúsenosti, že nepotrebujete byť social media expert, aby ste si dokázali profily na sociálnych sieťach spravovať sami a dosahovať pritom výsledky. 

social spirit cards

 

#SOCIALSPIRITCARDS vychádzajú z uvedomenia, že všetci sme prirodzene tvoriví, avšak niekde medzi fulltime  prácou a každodennými povinnosťami sme kreativitu akosi stratili. Karty vám ju majú opäť prinavrátiť. Z jednej strany nájdete moje odporúčania k stratégii, obsahu a podnikaniu na sociálnych sieťach a zo strany druhej nájdete symbolické ilustrácie mojej dlhoročnej priateľky a tatérky Dee Tohol (s ktorou sa poznáme od základky, naozaj). 

…pretože byť tvorcom je vaša podstata.

social spirit cards

#SOCIALSPIRITCARDS je hravá edukačná pomôcka pre jednotlivcov a tvorivé tímy ľudí, ktorí chcú rozbehnúť svoj projekt či biznis v prostredí sociálnych sietí. Pozostáva zo 60 kariet, ktoré podnecujú kreatívne myslenie, pomôžu vám prehodnotiť social media stratégiu, vytvoriť kreatívny a funkčný obsah a pritom vás motivujú k tvorbe a k pokračovaniu na ceste, ktorú ste si vybrali.STRATÉGIA

Nevieš, kto je tvoj ideálny fanúšik? Publikuješ obsah, ale nevieš aký je tvoj dlhodobý cieľ? Chceš, aby tvoja komunikácia na sieťach odzrkadľovala tvoju podstatu? Táto kategória kariet je zameraná na stratégiu.

Každá z 25 kariet obsahuje praktickú úlohu, ktorá ti pomôže lepšie uchopiť tvoje myšlienky. Keď prejdeš všetkými kartami z tejto kategórie, budeš pripravený stratég a môžeš sa presunúť k obsahovej časti.

INŠPIRÁCIA

Dochádzajú ti nápady na neustále nové príspevky? Publikuješ obsah, ale nedosahuješ želané výsledky? Nestíhaš popri všetkých udalostiach v živote plánovať svoj obsah?

Táto kategória kariet ti bude poblízku či už budeš chcieť plánovať svoj obsah s mesačným predstihom alebo v deň D.

Nájdeš tu 25 kariet s nápadmi na príspevky, ktoré môžeš kreatívne rozvinúť podľa vlastného uváženia.

MOTIVÁCIA

Mávaš dni, kedy pochybuješ sám o sebe aj o svojom podnikateľskom nápade? Kedy nevieš či v tom pokračovať alebo sa na to vykašľať? Nie si v tom sám. #SOCIALSPIRITCARDS sú v tom s tebou a sú prirpavené kedykoľvek ti dodať správnu dávku motivácie.

V tejto kategórii nájdeš 10 kariet, ktoré budú pre teba v ťažkých časoch talizmanom a šťastenou. Vytiahni si kartu, keď ju budeš potrebovať.

KREATIVITA

Na zadnej strane každej zo 60-tich kariet nájdete digitálnu ilustráciu. Ilustrácie vychádzajú z rukopisu autorky Dee a zároveň zo symboliky #socialspirit. V prípade, že vám dochádzajú logické nápady, obráťe kartu, zmeňte pohľad na vec a nechajte za vás rozmýšľať dušu. Zámerom všetkých ilustrácií je, aby uviedli do pohybu kreatívne a inšpiratívne procesy, ktoré sú vám prirodzené, avšak často na ne zabúdame.

social spirit cards

Kto #SOCIALSPIRITCARDS vytvoril?

Nika I Vaša #socialspirit

Moje meno je Nika a som špecialistka na sociálne siete už 5 rokov. V minulosti som pracovala v reklamných agentúrach a korporáte na marketingových pozíciách ako copywriter a social media manažér pre medzinárodné firmy. Moja duša si však vybrala iný smer – pomáhať malým značkám, aby dosiahli úspech. Sociálne siete sú pritom ideálnym prostredím, kde práve malé značky zožnú väčšiu slávu ako veľké firmy.

 Posledný rok som mentorovala malých podnikateľov, aby si vedeli vytvoriť vlastnú stratégiu na sieťach a tvorili obsah, ktorý funguje. Vyústilo to do prípravy tejto hry, ktorá síce obsahuje všetky praktické návody, no podáva ich hravou formou a tak, aby ste sa prinavrátili k svojej kreativite.

Dee I Tatérka

Ahojte! Volám sa Diana, som tvorivá duša a umenie ma sprevádza celý život. Momentálne pracujem v tetovacom štúdiu v Bratislave.

Tetujem necelé dva roky a popri tom sa venujem aj kresbe, digitálnej kresbe a občas aj maľbe. Mám vyštudovanú fotografiu na akadémii umení v Banskej Bystrici, takže ma niekedy môžete nájsť aj za objektívom. Pevne verím, že sa v hre Social Spirit cards nájdete a dizajny, na ktorých som pracovala, nakopnú vašu tvorivosť a kreatívnu myseľ.

dee tatérka diana tohol

Čo o kartách povedali prví tvorcovia?

Podľa mňa sú #SOCIALSPIRITCARDS skvelým  doplnkom alebo dokonca až protikladom šablón, predstaviteľom nových nápadov  čo v určitých prípadoch dáva oveľa väčší zmysel. Napríklad presne aj pri práci akú  robim ja, kedy učím malé a stredné firmy tvoriť obsah. Vidím to ako trvalejšiu hodnotu pri vzdelávaní firiem “Ako tvoriť obsah na sociálne siete.”

 

IVANA LATIAKOVÁ

copywriterka, CONTENTMASTER

Karty máme v tetovacom štúdiu a veľmi sa nám všetkým páčia. Marketing sa snažíme ako štúdio rozvíjať na každej sociálnej sieti a sú pritom veľmi nápomocné.
Po grafickej stránke sú WOW. Na každej karte nájdete hodnotný obsah. Môžete si študovať a chodiť na kurzy, ale toto je krabička “pack” – krabičkové balenie.

 

EMA

tattoo a dreadartist, GROWINKUP.TATTOO

Karty #socialspiritcards od Niky sú unikátny projekt, ktorý pomáha tvorcom sociálnych sietí. Zaujmú moderným dizajnom aj obsahom, ktorý je veľmi bohatý na rady, tipy, nápady aj motiváciu. Je vidno, že Nika do nich vložila veľa svojho času, dlhoročných skúseností a svoje know how a dala si na nich záležať. Všetci vieme, aký je dnes čas vzácny a doba rýchla a preto oceňujem stručnosť textu a trefný obsah priamo k veci. Ak tvoríte content na sociálne siete už dlhšie, alebo ešte len začínate, určite oceníte tieto kartičky, ktoré vás inšpirujú a pomôžu vám na vašej tvorivej ceste. A mimochodom kartičky poslúžia aj ako praktický darček. 🙂

ZUZANA

copywwriterka